"Zanocuj w Lesie" "Zanocuj w Lesie"

Miło nam powitać Cię w lesie zarządzanym przez Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Pomorze.

Wyznaczyliśmy dwa obszary, na których możesz biwakować.

Zanim oddasz się relaksowi na łonie natury, przeczytaj, proszę, zasady korzystania

z udostępnionych na ten cel terenów.

Ufamy, że pozostawisz to miejsce bez śladu swojej obecności.
Nie jesteś jedynym, który korzysta z tego miejsca.

Miłego obcowania z lasem!

 

 

Lokalizacja widoczna jest również na mapie [https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy ] oraz z poziomu aplikacji Mbdl [link], z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

 

Zanim udasz się na wyprawę:

  1. Zapoznaj się z zamieszczonym poniżej regulaminem korzystania z obszarów udostępnionych.
  2. Pamiętaj! Rozpalenie ogniska jest możliwe jedynie w miejscach do tego wyznaczonych przez nadleśniczego. Jeśli zależy Ci na rozpaleniu ognia, zaplanuj wycieczkę tak, aby uwzględniała miejsca do tego przeznaczone.  Wyznaczonym miejscami do rozniecania ognia jest polana przy wiacie edukacyjnej w Leśnictwie Giby (oddział 491 wydzielenie c), położona blisko szkółki leśnej nadleśnictwa. W razie wątpliwości skontaktuj się z koordynatorem programu w nadleśnictwie. Nadlesnictwo nie przygotowuje drewna na ognisko, musisz przynieść je ze sobą.
  3. Zapoznaj się z mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/  Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem
  4. Poznaj zasady bezpiecznego korzystania z lasu [link>>>
  5. Sprawdzaj na tej stronie, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu. Informacje będą aktualizowane na bieżąco.
  6. W okresie jesienno-zimowym zapoznaj się z terminami polowań zbiorowych, które są zaplanowane w zasięgu udostępnionych obszarów.  Na teren, na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu!  Terminy polowań zbiorowych będą udostępniane poniżej.
  7. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza oraz przesłanie go na adres: pomorze@bialystok.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi. Formularz w formie edytowalnej znajduje się w materiałach do pobrania, na dole tej strony.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: Krzysztof Maciejunas, mail: k.maciejunas@bialystok.lasy.gov.pl, tel. 087-51-65-794

 Nadleśnictwo Pomorze przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.

Materiały dotyczące programu

Tu znajdziesz materiały do pobrania dotyczące prowadzonego programu "Zanocuj w lesie" oraz bieżące ważne informacje związane w bezpiecznym wypoczynkiem na udostępnionych obszarach Nadlesnictwa Pomorze.