News News

Medalistka z Pomorza

Nasza koleżanka Maja Boruk zdobyła medal na XVII Mistrzostwach Leśników w Biegu na Orientację.

Nasza koleżanka z nadleśnictwa Maja Boruk po raz kolejny udowodniła, że jest w świetnej formie. Jako jedyna reprezentantka Nadleśnictwa Pomorze startowała w dniach 20-22 maja w XVII Mistrzostwach Polski Leśników w Biegu na Orientację w Miliczu. W swojej kategorii wiekowej w „Biegu mistrzowskim" na orientację, na dystansie 5,7 km w linii prostej, zajęła II miejsce. W biegu sprinterskim osiągnęła miejsce IV.

Na czym polegają biegi na orientację? -Startujący wyposażeni w mapę topograficzną i kompas mają do pokonania w jak najkrótszym czasie trasę, której przebieg poznają w trakcie startu, po drodze muszą w wymaganej kolejności odnaleźć punkty kontrolne.

Wypada tutaj nadmienić, że nie są to pierwsze osiągnięcia sportowe Mai. W ubiegłym roku w Mistrzostwach Polski Leśników w Biegu na Orientację w Tułowicach, mimo trudnych warunków terenowych, Maja osiągnęła bardzo dobry wynik zdobywając złoty medal w kategorii kobiet seniorek w sprincie na 2100 m oraz brąz w biegu klasycznym na 6700 m. Tym samym została przyjęta do reprezentacji Polski w biegu leśników na orientację, który odbył się w sierpniu ubiegłego roku w ORFU-PECT na Węgrzech. Były to zawody o randze Mistrzostw Europy.

Maju, Nadleśniczy i cała załoga nadleśnictwa serdecznie Ci gratuluje zdobytego medalu i trzymamy kciuki za następne sukcesy!!