Asset Publisher Asset Publisher

Obiekty edukacyjne Nadleśnictwa Pomorze

Obiekty edukacyjne

Nadleśnictwo Pomorze prowadzi zajecia edukacyjne wykorzystując do tego celu między innymi kilka obiektów położonych na terenie naszego Nadleśnictwa.

Jednym z takich obiektów w nadleśnictwie wykorzystywanym do prowadzenia zajęć z edukacji leśnej  jest sala multimedialna.

Sala dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik została świetnie przystosowana do przeprowadzenia pogadanek z wykorzystaniem prezentacji w programie Power Point.

Na ścianach sali można podziwiać piękną wystawę składającą się ze zdjęć roślin i zwierząt chronionych autorstwa M. Karczewskiej.

Dodatkowo gabaryty tej sali sprzyjają prowadzeniu zajęć nawet dla 60-u słuchaczy.

Na terenie szkółek leśnych znajduje się kolejny obiekt wykorzystywany do edukacji lesnej – a mianowicie wiata. Wiata służy przede wszystkim do przeprowadzania pogadanek i prelekcji na „świeżym powietrzu". Jej zaletą jest to, że może pomieścić ok. 100 osób i że można rozpalić ogień w kominku.

Dodatkowo  w okolicach wiaty uczestnicy prelekcji na własne oczy mogą zobaczyć jak hoduje się drzewka na szkółce leśnej.

Kolejnym obiektem, który zasługuje na uwagę jest wiata łowiecko-przyrodnicza, która została utworzona wspólnie z Kołem Łowieckim GON w leśnictwie Okółek. Nieopodal niej znajduje się pięknie rzeźbiona figurka św. Huberta, która obrazuje  moment jego nawrócenia. 

Także w leśnictwie Borek Sejny znajduje się  kapliczka poświęcona patronowi myśliwych