Lista aktualności Lista aktualności

Zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sejnach

Kończący się właśnie rok szkolny był bardzo trudnym czasem dla nas wszystkich. Niewątpliwie, obostrzenia wynikające z pandemii najbardziej odczuli uczniowie klas pierwszych. Ledwie zdążyli zapoznać się z kolegami i koleżankami oraz z nowym otoczeniem, a już przyszło im się mierzyć z trudami nauki zdalnej. Tym bardziej cieszy fakt, że zakończenie roku szkolnego mogło się odbyć stacjonarnie i wszyscy mogli tradycyjnie pożegnać szkołę na okres wakacyjny.

W tygodniu poprzedzającym rozpoczęcie wakacji, w ramach wspólnej inicjatywy Dyrektora Andrzeja Małkińskiego i Nadleśniczego Nadleśnictwa Pomorze Piotra Nalewajek wszyscy uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sejnach odwiedzili teren nadleśnictwa. Gościliśmy młodzież na terenie szkółki leśnej. Leśniczy do spraw szkółkarskich oprowadzał uczniów po swoim „gospodarstwie” starając się zaszczepić w młodych ludziach ziarno zainteresowania przyrodą i lasem. W czasie wizyt staraliśmy się odpowiadać na pytania, często trudne, dotyczące gospodarki leśnej. Na zakończenie wszyscy mogli spędzić czas przy ognisku konsumując tradycyjne kiełbaski.

Na zaproszenie Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sejnach w uroczystym zakończeniu roku szkolnego wziął udział Nadleśniczy Nadleśnictwa Pomorze. Nadleśnictwo Pomorze ufundowało drobną nagrodę uczennicy klasy IIAE ZSO w Sejnach Martynie Wilkiel, która została finalistką XXXVI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!