Lista aktualności Lista aktualności

VII edycja konkursu "Mali przyjaciele lasu- to MY"

W dniu 27 maja br. tradycyjnie Nadleśnictwo Pomorze włączyło się w konkurs przyrodniczy organizowany przez Panią Bożenę Nowacką ze Szkoły Podstawowej w Gibach.

Była to już VII edycja konkursu dla uczniów klas I-III, który co roku organizowany jest pod hasłem „Mali przyjaciele lasu- to MY”.

Jak co roku celem konkursu było krzewienie wśród uczniów miłości do lasu, zwiększanie ich świadomości ekologicznej oraz utrwalenie i sprawdzenie ich wiedzy na temat: przyrody, lasu oraz ochrony naturalnych środowisk.

Nadleśnictwo Pomorze reprezentowało dwóch przedstawicieli: Maja Boruk oraz Nadleśniczy Piotr Nalewajek. Mieliśmy przyjemność sprawować miano „Jury” i bacznym okiem weryfikować wiedzę uczestników konkursu oraz dzielić się swoją wiedzą.

Jak co roku przyrodniczo-leśna wiedza uczniów okazała się na naprawdę na wysokim poziomie. Nawet najmłodsi ( I kasa) bezbłędnie potrafili udzielać odpowiedzi na niełatwe pytania! W tym roku doszedł dodatkowy element utwierdzający nas- leśników w przekonaniu, iż uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Gibach są prawdziwymi przyjaciółmi lasu. Pod przewodnictwem Pana Nadleśniczego złożone zostało uroczyste ślubowanie i przyjęcie przez uczniów miana strażników przyrody.

W linku poniżej znajdziecie pełniejszą relację z przebiegu konkursu:

http://www.szkolagiby.cba.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=208&Itemid=224

Serdecznie dziękujemy Szkole Podstawowej w Gibach, że możemy aktywnie uczestniczyć w krzewieniu wiedzy przyrodniczo- leśnej oraz miłości do lasu i przyrody.