Lista aktualności Lista aktualności

Powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2024

Dnia 26.04.2024 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Sejnach odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Konkurs został realizowany przy współudziale Nadleśnictw Pomorze oraz Głęboki Bród, które położone są w zasięgu działania operacyjnego PSP Sejny.

Podczas tegorocznych eliminacji, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu sejneńskiego mieli okazję sprawdzić poziom swojej wiedzy w ramach testu kompetencji. Dodatkowo, najlepsi uczestnicy ze wszystkich kategorii wiekowych próbowali sił wiedzy w ramach pytań otwartych, na które odpowiadali  przed jury konkursu. Uczestnicy turnieju współzawodniczyli ze sobą w kategoriach: wiedzy ogólnej z zakresu pożarnictwa, tradycji i historii Straży Pożarnej, a także zasadami ochrony zdrowia                    i prowadzenia akcji ratunkowej.

 Finalistom powiatowych eliminacji konkursu pożarniczego serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów na szczeblu turnieju wojewódzkiego.

Konkurs to doskonała forma popularyzacji wiedzy wśród dzieci i młodzieży, która pozwala na utrwalenie dobrych praktyk z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Bezpieczeństwo lasów przed powstawaniem pożarów oraz innych klęsk żywiołowych jest szczególnie bliskie wszystkim leśnikom. Przypominamy, że w okresie    od kwietnia do końca września - w lasach obowiązuje okres akcji bezpośredniej, w trakcie którego leśnicy w sposób szczególny czuwają nad zabezpieczeniem kompleksów leśnych na wypadek powstania pożarów oraz innych klęsk żywiołowych.

Zachowanie czujności względem wszystkich zdarzeń pożarowych pozwala uniknąć powstania długotrwałych szkód w ekosystemach leśnych, a jeden telefon potrafi temu przeciwdziałać. Jeżeli jesteś świadkiem zdarzenia nie zwlekaj, dzwoń pod numer alarmowy 112 lub 998.

Informacje o zarejestrowanych zdarzeniach pożarowych na terenie Nadleśnictwa Pomorze prosimy zgłaszać do punktu alarmowo-dyspozycyjnego, który w okresie akcji bezpośredniej działa codziennie pod numerem telefonu 609-535-259.