Lista aktualności Lista aktualności

OBCHODY 78 ROCZNICY USTAWOWEGO DNIA PAMIĘCI OFIAR OBŁAWY AUGUSTOWSKIEJ Z LIPCA 1945 ROKU

Tegoroczne obchody 78 Rocznicy Ustawowego Dnia Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej odbyły się w dniach 11 i 12 Lipca na terenie Leśnictwa Okółek i w miejscowości Giby na symbolicznym Wzgórzu Krzyży.

Pierwszego dnia obchodów (11.07.) w miejscu upamiętnienia Ostatniego Tymczasowego Obozu Ofiar Obławy Augustowskiej odbyła się między innymi rekonstrukcja tamtych wydarzeń, modlitwa w intencji ofiar, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz występ Mai Krzyżewskiej uczestniczki programu „The Voice Kids”, która zaprezentowała utwór „Biały Krzyż”. Dzień został zakończony poczęstunkiem w formie degustacji wędlin marki „Dobre z Lasu”

Drugiego dnia obchodów (12.07) na terenie miejscowości Giby obchody rozpoczęły się  przemarszem z pod kościoła PW. ŚW. ANNY w Gibach na Wzgórze Krzyży. Odprawiono Nabożeństwo Słowa Bożego. Po nabożeństwie nastąpiły przemówieni zaproszonych gości, odczytano Apel Pamięci i oddano Salwę Honorową. Uroczystość została zakończona złożeniem wieńców i kwiatów oraz zapaleniem zniczy pod pomnikiem na Wzgórzu Krzyży.