Lista aktualności Lista aktualności

Bezpiecznie w wakacje!

Za chwilę wakacje, a co za tym idzie więcej wolnego czasu u dzieci oraz wzmożona aktywność turystyczna w lasach i nad wodą.

W celu zapobiegnięcia niebezpiecznym zdarzeniom wspólnie z Policją i Strażą Pożarną przeprowadziliśmy akcję informacyjno-edukacyjną, podczas której przybliżyliśmy zasady bezpiecznego zachowania się w lesie i nad wodą.

18 czerwca 2019 r. nad jeziorem Pomorze leśnicy, policjanci i strażacy  spotkali się z dziećmi i młodzieżą ze szkoły Szkoły Podstawowej w Gibach. Podczas spotkania wspólnie przekazaliśmy wiedzę na temat bezpiecznego wypoczynku, a także udzieliliśmy wskazówek jak uniknąć potencjalnych zagrożeń nad wodą, na terenach leśnych i w miejscu zamieszkania.

Spotkanie rozpoczęła prelekcja Straży Pożarnej dotycząca bezpieczeństwa nad wodą, działań podejmowanych przez Straż oraz sprzętu jakim dysponują strażacy. Uczestnicy akcji mogli m.in. poćwiczyć umiejętności na fantomie pod bacznym okiem Straży Pożarnej, która jednocześnie udzielała wskazówek prawidłowego niesienia pierwszej pomocy Następnie przedstawiciele z Komendy Powiatowej Policji w Sejnach przekazali informacje o prawidłowym zachowaniu się i bezpiecznym wypoczynku nad wodą. Na koniec przeprowadziliśmy prelekcję na temat zasad zachowania się w lesie, postępowania w przypadku, gdy złapie nas burza w lesie, niebezpieczeństw jakie w lesie czyhają na każdego z nas ( kleszcze) i jak od nich się ustrzec oraz przybliżyliśmy infomracje o ochronie przeciwpożarowej, postępowaniu w przypadku zauważenia pożaru lasu oraz o problemie zaśmiecania terenów leśnych.

Cała akcja zorganizowana była w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej służb mundurowych w ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”.

„Jednym z głównych celów podjętego przedsięwzięcia jest zwrócenie szczególnej uwagi społecznej na zagrożenia jakie nieść może ze sobą rekreacja wodna, a także promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających w wodzie i nad wodą, a w efekcie dalsze ograniczanie wypadków.”

Więcej informacji na temat akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”, bieżące wydarzenia czy porady można znaleźć na stronie: www.policja.pl/bezpieczenstwo-nad woda.