Wydawca treści Wydawca treści

Zasady sprzedaży

Zasady sprzedaży drewna określane są zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.


 

W ramach sprzedaży detalicznej leśnicy starają się zaspokoić szybko rosnący popyt ze strony osób wykorzystujących drewno do celów grzewczych. Wbrew pozorom są to nie tylko mieszkańcy wsi, choć przeważają wśród odbiorców. Wzrost zapotrzebowania na drewno opałowe to też skutek powstawania na przedmieściach dużych aglomeracji nowych osiedli, gdzie domy często standardowo wyposażane są w instalacje kominkowe.

Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna

W ostatnich latach Lasy Państwowe zwiększyły sprzedaż drewna opałowego o jedną trzecią – do ponad 4 mln m sześc. rocznie. Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna. Niektórzy klienci wybierają drewno już przygotowane i pocięte, inni własnoręcznie je pozyskują, po uzgodnieniu i spełnieniu określonych warunków bezpieczeństwa oraz uiszczeniu opłaty; dotyczy to głównie tzw. gałęziówki. Taki surowiec jest bardzo tani, dlatego z tej możliwości korzysta wiele osób na terenach wiejskich.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Prośba o pomoc pogorzelcom

Prośba o pomoc pogorzelcom

W wyniku pożaru domu dwie rodziny straciły dorobek życia - pomóżmy im!

W obliczu wielkiego nieszczęścia, jakie dotknęło rodziny z miejscowości Okółek, w imię szeroko rozumianej solidarności leśnej, zwracamy się z prośbą o pilną pomoc finansową dla pracowników PGL LP Nadleśnictwa Pomorze, którzy w wyniku pożaru stracili dom i cały swój majątek.

Pożar dwurodzinnego drewnianego domu miał miejsce 1 stycznia 2017 r. w miejscowości Okółek.

Ogień pozbawił dachu nad głową dwie rodziny mieszkające w dwulokalowym budynku. Jedno z mieszkań należało do naszego kolegi, podleśniczego Jarosława Mołodziejki, który mieszkał w nim z żoną i dwiema niepełnoletnimi córkami, drugie zaś do rodziny byłego pracownika nadleśnictwa Leszka Milewskiego, mieszkającego wraz z żoną.

Obie rodziny straciły dorobek życia i znajdują się obecnie w bardzo ciężkiej sytuacji materialnej, dlatego potrzebują pilnego wsparcia. Szczególną troską chcielibyśmy objąć rodzinę Pana Mołodziejki, ze względu na jego uczące się córki.

Mimo doraźnej pomocy organizowanej przez władze gminy i prowadzonych zbiórek pomocowych wśród pracowników nadleśnictwa i lokalnych mieszkańców, parafii i licznych darczyńców, skala potrzeb jest wciąż bardzo duża, dlatego solidarna pomoc leśnej braci byłaby wielkim wkładem w przywrócenie poszkodowanym możliwości normalnego mieszkania i funkcjonowania.

Wszystkie osoby, które chciałyby w jakikolwiek sposób wspomóc poszkodowane rodziny, mogą kontaktować się z urzędem gminy w Gibach lub wpłacać środki na konto: 80935400070000060016250001 (Bank Spółdzielczy Sejny, filia w Gibach), lub bezpośrednio na konta poszkodowanych rodzin:

Jarosław Mołodziejko

Okółek 3/2

16-506 Giby

37 1060 0076 0000 3080 0112 9042   w tytule – darowizna dla pogorzelca Jarosława Mołodziejko;

__________________________________________________________________

Leszek Milewski

Okółek 3/1

16-506 Giby

80 9354 0007 0000 0600 1625 0001   w tytule – darowizna dla pogorzelca Leszka Milewskiego

 

Informację o pogorzelcach i akcji pomocy dla nich można znaleźć również na naszym profilu << Facebook>>. Prosimy o udostępnianie tej informacji, aby pomoc poszkodowanym była jak największa.