Lista aktualności Lista aktualności

Świeć przykładem

W dniu 18.10.2020 r. w Sejnach odbyła się akcja organizowana przez Komendę Główną Policji, Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski i Polską Radę Ekumeniczną pod nazwą „Świeć Przykładem”.

            Wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Sejnach i Strażą Graniczną placówką w Sejnach, Nadleśnictwo Pomorze edukowało młodych, jak i dorosłych, pieszych uczestników ruchu drogowego o konieczności noszenia elementów odblaskowych poruszając się po drogach publicznych po zmroku. Czwarta edycja akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem zachęca do dawania dobrego przykładu i zadbania o bycie widocznym na drodze poprzez noszenie w sposób prawidłowy elementów odblaskowych.

Celem akcji jest przede wszystkim przypomnienie i uświadomienie pieszym poruszającym się po drodze po zmierzchu nie tylko o obowiązku, ale również o konieczności używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Samo posiadanie elementu odblaskowego nie wpływa na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Należy nosić odblaski w taki sposób, by być widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego.

Podczas akcji można było zadawać pytania przedstawicielom służb mundurowych, jak również otrzymać elementy odblaskowe w celu przyczepienia do plecaków, torebek czy ubrań.

Cała akcja odbyła się z przestrzeganiem rygoru sanitarnego. Podczas akcji można również było otrzymać maseczkę ochronną do zasłaniania ust i nosa.