Lista aktualności Lista aktualności

I Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych Powiatu Sejneńskiego

I Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych Powiatu Sejneńskiego o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku

20.08.2020 r. odbyły się „I Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych Powiatu Sejneńskiego o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku”. Zawody zostały zorganizowanie wspólnie przez Nadleśnictwo Pomorze oraz Komedę Powiatową Policji w Sejnach.

Otwarcie zawodów miało miejsce o godzinie 9:00 na strzelnicy „Borek” koło Sejn. Rywalizacja o główne trofeum toczyła się w kategorii drużynowej. Każda z drużyn liczyła trzech zawodników. W trakcie zawodów uczestnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: strzelanie statyczne do tarczy Ts-2, strzelanie dynamiczne do tarcz IPSC, oraz najbardziej widowiskowe strzelanie dynamiczne do tarcz typu popper.

W rywalizacji brało udział 7 drużyn:

Nadleśnictwo Pomorze

Nadleśnictwo Głęboki Bród

Komenda Powiatowa Policji w Sejnach

Straż Graniczna Placówka w Sejnach

Państwowa Straż Pożarna w Sejnach

Państwowa Straż Rybacka w Suwałkach

Krajowa Administracja Skarbowa w Suwałkach

Ceremonia dekoracji odbyła się na terenie szkółek leśnych Nadleśnictwa Pomorze. Gościem honorowym był Pan Minister Jarosław Zieliński. Klasyfikacja medalowa zawodów przedstawia się następująco:

W kategorii drużynowej:

I miejsce: Krajowa Administracja Skarbowa w Suwałkach

II miejsce: Państwowa Straż Pożarna w Sejnach

III miejsce: Nadleśnictwo Pomorze

W kategorii indywidualnej:

I miejsce: Mariusz Michniuk (Krajowa Administracja Skarbowa w Suwałkach

          II miejsce: Łukasz Nowak (Nadleśnictwo Pomorze)

III miejsce: Rajmund Żukowski (Komenda Powiatowa Policji w Sejnach)

Obok rywalizacji o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, trwały również zawody w których brali udział zaproszeni goście. Klasyfikacja medalowa w tej konkurencji przedstawia się następująco:

I miejsce: Piotr Karnasiewicz (Nadleśnictwo Głęboki Bród)

II miejsce: Marek Andrzej Bogdan (Komenda Powiatowa Policji w Sejnach)

III miejsce: Modzelewski Sławomir (Straż Graniczna Placówka w Sejnach)

Atmosfera była bardzo dobra. Zawody stały na wysokim poziomie, jednak nadrzędnym celem było nie zwycięstwo, lecz integracja służb, które na co dzień współpracują ze sobą na wielu płaszczyznach.

Ponadto w trakcie przeprowadzonego szkolenia „Udostępnienie lasów służbom mundurowym w ramach współpracy międzyresortowej” uczestnicy dowiedzieli się w jaki sposób powinna przebiegać współpraca z Lasami Państwowymi w zakresie korzystania z lasu.