Lista aktualności Lista aktualności

Dożynki Dekanalno-Powiatowe w Sejnach

W niedzielę 19 września odbyły  się 12. Dożynki Dekanalno-Powiatowe. To jeden z najważniejszych dni w roku dla rolników i ich rodzin, gdyż jest podsumowaniem i podziękowaniem za trud całorocznej pracy.

 

Dożynki rozpoczęły się Mszą Świętą dziękczynną o godz. 10:00, której przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Jerzy Mazur. Była to również okazja do dziękczynienia za beatyfikację błogosławionych Stefana Wyszyń­skiego i Róży Czackiej. Ksiądz Biskup poświęcił obrazy św. Jana Pawła II i błog. Stefana Wyszyńskiego, które zostaną umieszczone w prezbiterium sejneńskiej bazyliki.

 

Druga część dożynek miała miejsce na targowisku miejskim przy ul. Wileńskiej w Sejnach. Po korowodzie wieńców dożynkowych był czas na łamanie się chlebem upieczonym z tegorocznej mąki oraz wręczenie nagród, ufundowanych między innymi przez Nadleśnictwo Pomorze, dla najlepszych gospodarzy, hodowców, dostawców, właścicieli najbardziej estetycznych gospodarstw oraz zwycięzców Konkursu Orki. W trakcie dożynek można było też podziwiać występy lokalnych zespołów, odwiedzić kiermasz regionalnych przysmaków oraz stoiska miejscowych instytucji i sklepów rolniczych z nowoczesnym sprzętem.